19
  • Admin
  • 04 آوریل 20
  • کتاب و PDF
  • 10450 بازدید
  • هیچ نظر
دانلود رایگان کتاب وزارت درد

عنوان فارسی کتاب: وزارت درد

عنوان اصلی: The Ministry of Pain

دانلود رایگان کتاب وزارت درد

نویسنده: دوبراوکا اوگرشیچ (ubravka Ugrešić)

سال چاپ: 2004

کتاب وزارت درد نوشته دوبراوکا اوگرشیچ، راجع به تجزیه کشور یوگوسلاوی و تبعیدشدگان این کشور به هلند می باشد. با فرار از تجزیه شدید یوگسلاوی، تانسا لودسیچ اکنون استاد ادبیات در دانشگاه آمستردام شده است.در این کلاس پر از تبعید شدگان جوان یوگسلاوی است که با وجود شرایط سختی که در آن به سر می برند اما یادگیری را رها نمی کنند. شاید از طرفی تنها راه امید این باشد شاید هم درمانی برای التیام بخشیدن به زخم هایشان. آنها با کارکردن در کارگاه های مونتاژ لباس های چرمی و لاستیکی اندک دستمزدی می گیرند و زندگیشان را می چرخانند.

قهرمان داستان دوبراوکا اوگرشیچ، تانسا شاگردان خود را تشویق به ادامه زندگی می کند و سعی بر امید بخشیدن مجدد به آنها دارد و به آنها پیشنهاد می دهد که در شرح حال این وضعیتشان مقاله هایی بنوسیند و در مورد تجربیات خود راجع به تجزیه کشورشان با مردم صحبت کنند.

دانلود رایگان کتاب وزارت درد (لاتین)

برای دانلود رایگان کتاب وزارت درد (The Ministry of Pain) با زبان اصلی و فرمت ePub با حجم 272 کیلوبایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود با لینک مستقیم

^^^

قسمتی از ترجمه ی فارسی کتاب وزارت درد :

به شوخی گفت: «حقّت بود، می خواستی با یک میلوشویچ قاطی نشوی.» جواب ندادم. از این که یادش مانده بود گوران رسما صرب به حساب می آید تعجب کردم. «هی، عصبانی نشو! شوخی کردم. خوب می شناسمت دختر. تو او را در قلبت زندانی کردی و در قلبت را قفل کردی. او گفت هرگز از هم جدا نخواهیم شد، اما حالا بی خیالت شده و تو هم کلید را گم کرده ای.» با شنیدن آن ترانه عامیانه قدیمی بی اختیار خندیدم و یکباره تنش برطرف شد. «اگر مثل من با یک کروات ازدواج کرده بودی، راحت تر می توانستی فراموشش کنی و حالا شوهر دیگری کرده بودی.» «لگد به بختم زدم.» «به محض اینکه پایمان به آمستردام رسید ولادک جوش آورد. گرفتار ماری جوانا و این جور چیزها شد. یعنی واقعا گرفتار شد.» واژه «ماری جوانا» را طوری به نجوا ادا کرد که انگار نوعی حسن تعبیر بود و گویی می ترسید مبادا والدینمان گوش ایستاده باشند. «ولادک حالا کجاست؟» «پلیس هم نمی داند. اما سر سوزنی هم برایم مهم نیست. او دیگر مشکل من نیست… خب، حالا بیا چیزی بخوریم.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *