شبی-ماه-کامل
ads-سریال-هیولا
ads-مطرب
  • Admin
  • 14 سپتامبر 20
  • فیلم سینمایی ایرانی
  • 8038 بازدید
  • هیچ نظر
دانلود فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر با لینک مستقیم

فیلم ۲۳ نفر به علاوه یک نفر (معرفی شده در کتاب درسی تفکر هفتم)

نویسنده و کارگردان: مهدی جعفری | تهیه کننده: مجتبی فرآورده

فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر تفکر هفتم

مدت زمان: 1 دقیقه و 41 ثانیه

سال تولید: 1397 | اکران: 1398 | نمایش خانگی: 1399

فروش گیشه: ۲٬۰۳۵٬۶۸۷٬۰۰۰ تومان

فیلم۲۳ نفر که در کتاب درسی تفکر هفتم نیز معرفی شده است، برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در تاریخ ۲۰ آذر ۹۸ در سینماهای ایران اکران شده و در چهارم فروردین ۹۹ در شبکه نمایش خانگی منتشر شد. فیلم 23 نفر به علاوه موفق به دریافت سیمرغ بهترین فیلم از نگاه ملی جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر، پروانه زرین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کودک نوجوان اصفهان و فیلم برگزیده یونسکو در ایران شد.

فیلم سینمایی بیست و سه نفر اقتباسی از خاطرات ۲۳ نفر از رزمندگان نوجوان ایرانی است که در جریان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۱ به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. این گروه کم سن و سال بین ۱۳ تا ۱۷ سال سن داشتند.

دانلود فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر تفکر هفتم

::. دانلود فیلم۲۳ نفر .::

برای دانلود فیلم 23 نفر با لینک مستقیم و اینترنت نیم بها به صورت قانونی، بهترین کیفیت مناسب برای خودتان را در قسمت زیر انتخاب کنید.

دانلود با کیفیت فوق العاده BLURAY مناسب برای تماشا در پروژکتورهای سینمایی و سینمای خانگی با فرمت MKV:

کیفیت : BLURAY - حجم : 5.8GB - قیمت : 7000 تومان

دانلود با کیفیت عالی HQ مناسب برای تماشا در در نمایشگر LCD:

کیفیت : HQ 1080p - حجم : 2.7GB - قیمت : 6,000 تومان

دانلود با کیفیت 1080p مناسب برای تماشا در تلویزیون:

کیفیت : FullHD 1080p | حجم : 1.8GB | قیمت : 5,500 تومان

دانلود با کیفیت 720p مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت:

کیفیت : HD 720p | حجم : 881MB | قیمت : 5,200 تومان

دانلود فیلم سینمایی 23 نفر با کیفیت 480 مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل:

کیفیت : HD 480p | حجم : 453MB | قیمت : 5,050 تومان

دانلود فیلم 23 نفر بعلاوه یک نفر

بیست و سه نفر عنوان فیلمی است که جدیدترین محصول سازمان هنری‌رسانه‌ای اوج به شمار می‌رود. این اثر را مهدی جعفری کارگردانی کرده و رضا نوری، مجید پتکی و عبدالحلیم تقلبی جزو بازیگران اصلی بیست و سه نفر هستند. این اثر سینمایی روایــت گروهــی از رزمنــدگان نوجــوان ایرانــی اســت کــه در جریــان جنــگ ایــران و عــراق در ســال ۱۳۶۱ بــه اســارت نیروهــای عراقــی درآمدنــد. مهدی جعفری پیش از این مستند «۲۳ نفر و آن یک نفر» را تولید کرده بود که جزء اولین آثار در معرفی نوجوانان حاضر در جنگ بود. آنچه راجع به فیلمنامه می‌توان گفت سوژه بسیار ناب و متفاوت آن است. ضمن اینکه تصویر فوق‌العاده نزدیک و اصطلاحاً کلوزآپی است از وضعیت اسرا در سینمای ایران که تا به حال اینگونه پرداختی را شاهد نبودیم.

چرا که فیلمنامه به خوبی از پسِ وضعیت اسارت برآمده، حتی مخاطب از تصمیم بچه‌ها هم ابراز رضایت می‌کند. جایی که بچه‌ها تصمیمی می‌گیرند که با شکوه است اما در عمل خیلی عاقلانه نیست. چون مسئولین عراقی قصد آزادی‌شان را دارند ولی ‌آن‌ها نمی‌خواهند بروند. به نظرمن تنها فیلمی است که به آن می‌توان جایزه امید داد. به طوریکه در پایان فیلم مخاطب امیدوارانه از سالن خارج می‌شود. حتی من می‌دیدم تماشاگران افتخار می‌کردند به آدم‌هایی که در فیلم بازی کردند و بچه‌ها را به خاطر تصمیمی که گرفتند که به ظاهر عاقلانه نیست اما تفکر بزرگی در پشت آن است را تحسین می‌کردند. در این میان فیلم مشکل اجرا دارد و قدری ضعیف عمل کرده است. هر چند صمیمانه و لطیف، نوجوانانه و کودکانه، «بیست و سه نفر» را روایت کرده جاهایی می‌توانست از آن خشونت متداول سینما استفاده کند. وقتی شکنجه می‌شوند خیلی مخاطب نمی‌تواند با این صحنه‌ها همزادپنداری کند. کارگردان بایستی از تکنیکی استفاده می‌کرد که ضرب موضوع گرفته نمی‌شد.

شاید بسیاری در بحث انتخاب بازیگر بگویند کارگردان بایستی از بازیگران مشهور استفاده می‌کرد ولی تمهید کارگردان غلط نبوده و از بازیگرانی استفاده کرد که تا به حال جلوی دوربین نرفته بودند و برای مخاطب هم همین ناآشنایی جذاب‌تر بود. با این کار راهبردی کارگردان حسّ درست‌تری به مخاطب القاء شد؛ به نظرمن فیلمی است که خیلی نباید نگران گیشه باشد، چون از طریق رسانه‌ها دیده می‌شود. «بیست و سه نفر» به خاطر نوستالژی‌سازی که می‌تواند برای خانواده‌های ایرانی ایجاد کند در میان مردم محبوب خواهد شد

بیست و سه نفر» اما قهرمان مشخصی ندارد و این طلایی‌ترین انتخابی است که نویسنده فیلمنامه و کارگردان فیلم می‌توانست به عنوان راهبرد و استراتژی فیلم برگزیند. مهدی جعفری به درستی تشخیص داده قهرمان این فیلم تمام «بیست و سه نفر» هستند نه یکی از آن‌ها و به درستی تشخیص داده همه این «بیست و سه نفر» در کنار هم تشکیل سیمرغ می‌دهند؛ در واقع همه این‌ها با هم قهرمان هستند. برای همین می‌توان گفت فیلم به واقعیت موضوع نزدیک‌تر شده است.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *