شبی-ماه-کامل
ads-سریال-هیولا
ads-مطرب
 • Admin
 • 05 اکتبر 20
 • وبلاگ
 • 5948 بازدید
 • هیچ نظر

مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن

✅سگ دست‌آموز پوتین / چرا پسرت هم‌دست چینی‌ها است؟!

همه آن‌چه باید از نخستین مناظره انتخاباتی آمریکا بدانید

مختصر و مفید

1️⃣ نخستین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، در کلیوندِ اوهایو برگزار شد اما بسیاری روزنامه‌نگاران و مفسران سیاسی آمریکا، آن‌ را بدترین مناظره انتخابات تاریخ آمریکا خوندند- چراکه پر بود از جدل‌های تند؛ در حرف‌ یک‌دیگر افتادن و حمله‌های شخصی.

2️⃣ در این مناظره از تعیین قاضی دیوان‌عالی آمریکا، سیاست‌ مبارزه با کرونا، مالیاتی که دونالد ترامپ می‌پردازد، سیاست‌ اشتغال، نظم و امنیت، تحویل قدرت و رای‌گیری انتخاباتی و گرم‌شدن زمین و تغییر اقلیم، از دو نامزد سوال پرسیده‌شد.

▫️اما در حین پاسخ‌دادن به این پرسش‌ها، جروبحث‌های تندی بر سر موضوع‌های دیگر به میان کشیده شد؛ ترامپ آن‌قدر در حرف مجری و بایدن وارد شد که بایدن جایی به او گفت: «خفه شو، مرد!»

3️⃣ترامپ از حق‌اش برای تعیین یک قاضی برای جای‌ خالی در دیوان‌عالی دفاع کرد ولی بایدن گفت میلیو‌ن‌ها نفر در حال رای دادن هستند و حق‌دارند که قاضی دیوان‌عالی‌شان از سوی رئیس‌جمهور آینده تعیین شود.

📌بایدن فرصت را غنیمت شمرد و هشدار داد ترامپ می‌خواهد از راه دیوان‌عالی بیمه معروف دولت اوباما را از مردم بگیرد و ترامپ، بایدن را متهم‌کرد که سوسیالیست است.

4️⃣ وقتی بایدن گفت سیاست‌های اقتصادی ترامپ سبب شده چینی‌ها، بیش‌تر از ما بدزدند، ترامپ فورا پسر بایدن را متهم کرد به کار کردن با چینی‌ها، رشوه‌گرفتن از همسر یکی‌از شهرداران مسکو یا فساد در اوکراین.

📌اما بایدن گفت او دروغ می‌گوید و هرکه را نخواسته به ترامپ درباره پرونده‌سازی علیه پسرش کمک کند از دولت بیرون کرده کرده و برافروخته‌تر که شد گفت ترامپ دلقکی است که نمی‌توان با او حرف زد.

📌بایدن گفت اگر بخواهیم درباره فساد خانواده تو حرف بزنیم که باید ساعت‌ها بگوییم- همه آن‌ها در دولت تو پست و مقام گرفته‌اند.

5️⃣ بایدن ترامپ را متهم کرد که از یک معلم کم‌تر مالیات داده و ترامپ گفت میلیون‌ها دلار پول داده ولی اظهارنامه‌اش هنوز آماده نشد و وقتی آماده شد منتشرش می‌کند.

6️⃣ در جدل بر سر سیاست‌های دولت ترامپ برای کرونا، بایدن ترامپ را تلویحاً نادانی خواند که کاری نکرده؛ هزاران‌نفر را به کشتن داده؛ برای اقتصاد کاری نکرده و ضمنا خیلی زود مردم را وادار کرده سرکار بروند و تازه به مردم توصیه می‌کند که ماده ضدعفونی‌کننده بخورند.

📌ترامپ هم به بایدن حمله کرد که نباید از هوش و دانایی حرف بزند، چون نمره‌های مدرسه و دانش‌گاه‌اش معلوم است؛ او مدعی‌شد اگر دمکرات‌ها سرکار بودن، به‌جای دویست‌هزارنفر، ده میلیون‌نفر کشته می‌شدند و مثلا جو بایدن در زمان شیوع آنفلوآنزای مرغی، در دولت اوباما بود و برای آن کاری نمی‌کرد.

📌ترامپ افزود اگر دمکرات‌ها سر کار بودند اصلا مرزها را به روی چینی‌ها نمی‌بست.

📌ترامپ حتی اندازه ماسک بایدن را مسخره کرد و گفت من هر وقت لازم باشد ماسک می‌زنم.

7️⃣ بایدن از بی‌عدالتی نژادی ساختاری در پلیس و دست‌گاه قضایی گفت ولی تاکید کرد نمی‌خواهد از قدرت پلیس بکاهد و اصرار داشت که کارهای ترامپ به تفرقه نژادی دامن زده.

📌ترامپ ولی او را مسخره کرد که هیچ نیروی نظامی از او در انتخابات حمایت نکرده ولی درجه‌داران نظامی رده‌بالایی او را در انتخابات حمایت کرده‌اند- او باز بایدن را سوسیالیستی خواند که جرات‌ندارد از عبارت نظم و قانون بهره ببرد.

📌بایدن هم گفت تو سگ دست‌آموز پوتین هستی و چنان از او حساب می‌بری که جرات‌نداری از روسیه بابت تعیین جایزه برای کشتن سربازان آمریکایی انتقاد کنی.

8️⃣ بایدن تاکید داشت که در رای‌گیری پستی در انتخابات آمریکا تقلبی روی نداده؛

📌اما ترامپ می‌گفت برگه‌های رای پستی در سطل زباله پیدا شده که نام او روی آن بوده و به دمکرات‌ها طعنه زد که نباید از «گردش مسالمت‌آمیز قدرت» حرف بزنند چون مدام می‌خواسته‌اند علیه او کودتا کنند.

9️⃣ بایدن قول داد اگر انتخاب شود آمریکا را به توافق جهانی برای مبارزه با گرمایش زمین بازگرداند ولی ترامپ آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های آمریکا را به جنگل‌داری نامناسب و چیدن چوب‌های خشک در جنگل‌ها نسبت داد.

🔟 مجری با تجربه برنامه از کنترل دوطرف عاجز مانده بود و سرانجام دو نامزد پس‌از یک‌ساعت‌ونیم بی‌آن‌که با هم خداحافظی کنند، رفتند.

مناظره ترامپ و جو بایدن

آمار پس از مناظره ترامپ و جو بایدن

 • احتمال پیروزی در آرای الکترال که شانس بایدن خیلی بیشتر است.
 • مقایسه وضعیت هیلاری و بایدن در دوره مشابه، همه آمارها از برتری بایدن نسبت به زمان 2016 دارد.
 • ترامپ با حضور در بین هواداران خود بیرون از بیمارستان والتر رید، از آنها تشکر کرد و پس از دقایقی به بیمارستان بازگشت
 • در نظرسنجی YouGov که برای Yahoo انجام شده است، بایدن 51 به 43 درصد پیش است.
 • نظرسنجی CBS news در دو ایالت کلیدی اوهایو و پنسیلوانیا
 • Pennsylvania: Biden 51% Trump 44%
 • Ohio: Biden 47% Trump 47%
 • در یک نظرسنجی جدید، که پس از مناظره اول ریاست جمهوری ولی پیش از اعلام ابتلای ترامپ به کووید۱۹ صورت گرفت، بایدن با تناسب دو به یک در آمار سراسری کشور برتری خود را ادامه داد.
 • دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل گفت: پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، منجر به تغییر سیاست ایالات متحده در قبال ایران خواهد شد که برای اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس مناسب نیست.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *