بستن تبلیغات
شبی-ماه-کامل
ads-سریال-هیولا
ads-مطرب
  • Admin
  • 04 آگوست 19
  • فیلم سینمایی ایرانی
  • 24391 بازدید
  • هیچ نظر
دانلود فیلم آندرانیک حسین مهکام با لینک مستقیم

فیلم سینمایی آندرانیک با کیفیت عالی 1080p و حجم کم (480p)

ژانر: درام، اجتماعی | مدت زمان: 90 دقیقه

دانلود فیلم آندرانیک حسین مهکام

تولید: 1396 | اکران: 1397 | نمایش خانگی: 1398

نویسنده، کارگردان و تهیه کننده: حسین مهکام

حسین مهکام سال ها پیش نمایشنامه آندرانیک را نوشته و حمید پورآذری آن را به صحنه برده است. مهکام که جایزه ی سوم نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر سال ۸۱  و جایزه ۱۰ نمایشنامه برتر ۳۰ سال بعد انقلاب در اداره نمایش صدای رادیو برای نمایش آندرانیک کسب کرده است; این نمایشنامه را در قالب فیلم نیز به تصویر کشیده اما یادش نرفته که اِلمان های تصویری را نیز در کارش قرار دهد.

::.. موضوع فیلم آندرانیک ..::

داستان فیلم آندرانیک مضمونی تاریخی و دراماتیک دارد و قصه آن در حدود 70 سال پیش و در شهر ارومیه روایت می شود و درباره یک شاعر جوان ارمنی به نام آندارنیک است که یک سروان اداره نظیمه به علت اینکه درجه هایش را به خاطر فرار او از دست داده در تعقیبش است; در ادامه سروان اداره نظمیه برای یافتن سرنخی از این شاعر انقلابی (آندرانیک) به خانه یک کشیش ارمنی می رود.

سروان در پی آندرانیک است که شنیده می‌شود به تازگی از مرزهای شمالی وارد کشور شده‌است و ….

فیلم سینمایی اندرانیک در مورد فردی غائب است; کسی که روال عادی زندگی چهار نفر را بر هم زده است; آندرانیک نویسنده و شاعری است که باعث شده سروان درجه هایش را از دست بدهد; حال سروان از تهران به ارومیه یا به قول خودش رضائیه آمده و سرنخ آندرانیک را تا خانه ی کشیش گرفته است.

سروان و کشیش بیست سال پیش هم رکاب یکدیگر در جنگ های میرزای جنگل حضور داشته و هم رده بوده اند.

کشیش تک تیز انداز بوده و سروان سربازی معمولی; حال سرنوشت دوباره آن دو را در دو کسوت متفاوت مقابل هم قرار داده است; دو سربازی که یکی از آنها کشیش شده و دیگری سروان.

کشیش دختری جوان دارد که از روی نوشته های آندرانیک به او علاقه مند شده است; علاقه ای که بر کسی پوشیده نیست.

سونیا که ساز نیز نواخته و درس می دهد; با شاگردهایش نیز سَر و سِری سیاسی داشته و فعالیت های مختصری در این زمینه دارد; نفر چهارم مستخدم خانه ی کشیش و کلیسا است که در زندگی کشیش و دخترش حضور دارد.

می خواهد و این سه منکر حضور و یا دیدن آندرانیک می شوند; در صورتی که آندارنیک دقیقا در همان لحظه در خانه ی کشیش و در اتاق او حضور دارد.

روز بعد سروان که مطمئن است آندرانیک آنجاست, به خانه کشیش می آید; اما مستخدم آندرانیک را فراری داده است. در نهایت کشیش معامله ای با سروان کرده و بازی بُرد بُرد تمام می شود.

^^^

👥 بازیگران فیلم آندرانیک :

رضا بهبودى، الهام کردا، سعید چنگیزیان، آندرانیک خچومیان و مهدى غفورى

::. سایر عوامل تولید .::

مدیر فیلمبرداری: امین جعفری; سرمایه‌گذار: حمید شیخ‌محمدی; مجری طرح: حمید شیخ‌محمدی; طراح صحنه: آتوسا قلمفرسایی; طراح لباس: آتوسا قلمفرسایی; طراح چهره‌پردازی: عباس عباسی; تدوین‌گر: سمانه سزاوارمنش; موسیقی متن: آنکیدو دارش; صدابردار: رشید دانشمند; صداگذار: آرش قاسمی; دستیار اول کارگردان: جواد حسینی; عکاس: بهزاد اردلان; برنامه‌ریز: جواد حسینی

موسیقی: آنکیدو دارش

🎼🎶

// نقد فیلم آندرانیک \\

فیلم آندرانیک چهار شخصیت اصلی دارد و به جز دو مامور نظمیه هیچ صدای از هیچ کس دیگری به گوش نمی رسد. فیلم از خانه ی کشیش بیرون نمی رود، فقط در اتاق نشیمن و حیاط رفت و آمد می کند، وارد اتاق سونیا، کشیش و حتی آشپزخانه نمی شود و پایش را در حیاط به بیرون نمی گذارد. فیلم هیجان زیادی ندارد، زد و خورد جدی ای صورت نمی گیرد، اشک و آه و ناله و زاری نداشته، جلوه ی ویژه ای نیز ندارد و همه ی اینها محدویت های است که می تواند فیلم را به رخوت بکشاند، اما این اتفاق در آندرانیک رخ نمی دهد. دلیل اصلی گیرا بودن آندرانیک، متن قوی فیلمنامه است. متنی که به نوعی به نمایشنامه نیز طعنه می زند.

صحنه پردازی آندرانیک خوب است، خانه ی کشیش و قرینه بودن همه چیز در این خانه از جمله ویژگی های است که توانسته دهه بیست ایران و معماری مخصوص آن دوران را به تصویر بکشد. مهکام به شکلی هوشمندانه از خانه خارج نشده چراکه ساختن فضای دهه ی بیست در خیابان ها و کوچه های دهه ی نود کار ساده ای نیست و با اندک خطایی ذهنیت مخاطب از خانه ی دهه بیست کشیش بر هم می ریزد.

فیملبرداری آندرانیک نیز از نقاط قوت آن است. قاب در بیشتر و شاید تمام صحنه های فیلم ثابت است و این مهارت یک کارگردان تئاتر را نشان می دهد که میزانس را در حرکات بازیگرانش طراحی کرده است نه در جا به جایی دوربین. در بسیاری از صحنه ها قاب ثابت است اما این بازیگران هستند که با حرکات خود، یکنواختی فضا را کم می کنند. فضای محدودی که در اختیار فیملبرادری قرار دارد، امکان حرکات زیاد را به دوربین نمی دهد. پس دوربین بیرون می ایستد و بازیگران با میزانس های تئاتری و دقیق شان مسئولیت حرکت را از دوربین سلب می کنند و خود بر عهده می گیرند. در سوی دیگر قاب های ثابت مهکام با فضای فیلم نیز همسان است و طمانینه ای که در فیلم هست در قاب های مهکام نیز حضور دارد.

دانلود رایگان فیلم آندرانیک

فیلم آندرانیک را نه به هدف دیدن یک فیلم; که بیشتر برای زمینه های تئاتری آن و از سر کنجکاوی دیدم. اقتباسی از نمایشنامه ای به همین نام; بازیگران عموما تئاتری آن و کارگردانی که بیش از قاب دوربین; با خاک صحنه تئاتر آشنایی دارد.
فیلم سوژه خوبی دارد و به لحاظ محتوا; نکات قابل توجهی را نشانه میگیرد.

در هم تنیدگی یک اتفاق تاریخی مربوط به ارامنه با یک موضوع عاشقانه و همینطور چالش اتخاب میان مسیر راست گویی یا گفتن دروغ با هدف دفع شر، توانسته ترکیب جالبی باشد که مخاطب را ناخواسته به دنبال خود می کشد. چالش تشخیص صحیح اخلاق واقعی و همینطور خارج شدن یا نشدن از قیود از پیش مشخص شده، موضوعی است که همواره تازگی دارد.
از لحاظ فرم و ساخت اما می توان در قسمت هایی مشاهده کرد که سابقه و تعهد کارگردان به تئاتر، گاهی موجب خط خوردن دستش در ترسیمچهارچوب های سینمایی شده. این موضوع البته با بازی خوب بازیگران فیلم به ویژه سعید چنگیزیان رنگ باخته و اتفاق زننده ای نمی باشد.

در مجموع دیدن این فیلم تجربه ای است که میتواند برای هنر دوستان به ویژه اهالی تئاتر، مزه خاصی داشته باشد.

::. دانلود فیلم آندرانیک حسین مهکام ..::

دانلود قانونی فیلم آندرانیک بدون سانسور و کیفیت های متنوع از موسسه هنر اول با اینترنت نیم بها :

کیفیت : FullHD 1080p | حجم : 1.49 GB | قیمت : 4,500 تومان

کیفیت : HD 720p | حجم : 781 MB | قیمت : 4,000 تومان

کیفیت : HD 480p | حجم : 534 MB | قیمت : 3,500 تومان

دسترسی به همه کیفیت ها | قیمت : 10,000 تومان

::. دانلود رایگان فیلم آندرانیک .::

فیلم سینمایی آندرانیک دانلود رایگان ندارد و یکی از فیلم های موسسه هنر اول است که در شبکه نمایش خانگی به صورت قانونی منتشر شده است که از بخش قبلی می توانید دانلود کنید.

توجه داشته باشید که لینک دانلود غیر قانونی فیلم آندرانیک در هیچ سایتی قرار نخواهد گرفت.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *