// موضوع سریع و خشن 9 \\

✏✏✏
داستان این قسمت از سریع و خشن، دو سال پس از اتفاقات فیلم سرنوشت خشمگین به وقوع می‌پپوندد. مامور باتجربه لوک هابز ( Dwayne Johnson ) تصمیم می‌گیرد تا با دوست و رقیب قدیمی اش دکارد شاو ( با بازی جیسون استاتهام Jason Statham ) که یک شخصیت منفور است همکاری کند تا ماموریت یک خلافکار مخوف به نام بریکستون را متوقف کنند که اینها همان تبهکاران فیزیکی پیشرفته سایبری تهدید کننده آینده بشریت هستند و…
هابز درشت اندام هنوز هم مرد قانون است و برای سرویس امنیت دیپلماتیک آمریکا کار می کند و خلـافکار مخفی (شاو) یکی از پیشکسوت های ارتش بریتانیا می باشد که برای اولین بار آن ها در سریع و خشن 7 و در سال 2015 با هم روبرو شدند. آن ها همواره در حال تیکه انداختن و دعوا با هم بوده اند و به گونه‌ای از زمین زدن یکدیگر خسته شده اند. اما زمانی که یک سرباز تقویت شده‌ی ژنیتیکی به نام بریکستون (بازی ادریس البا) سر و کله اش پیدا می شود و قصد دارد با ویروسـی مرگبار بشریت را برای همیشه دگرگون کند. مامور شجاع و باهوش به نام ایجنت اِم‌آی6 که خواهر شاو نیز می باشد، این دو دشمن قسم خورده را با هم یکی می کند تا جلوی یکی بدتر از خودشان را بگیرند….

(( خلاصه داستان سریع و خشن 9 ))

فیلم سینمای سریع و خشن 9 هابز و شاو; فیلم اکشن و در واقع یک اسپین آف برای مجموعه فیلم های معروف سریع و خشن می باشد که به دو شخصیت هابز و شاو می پردازد.

وین دیزل, ستاره و تهیه کننده سریع و خشن برای اولین بار در سال 2015 اعلام کرد که اسپین اف احتمالی این فرنچایز در حال توسعه می باشد و در نهایت هابز و شاو به صورت رسمی در اکتبر سال 2017 معرفی شد; فیلمبرداری از ماه سپتامبر آغاز شد و تا ژانویه سال 2019 به طول انجامید که بیشتر در لندن و گلاسکو اتفاق افتاد.

در ابتدا اعلام شده بود که این فیلم در تاریخ ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۹ اکران خواهد شد; اما بعداً سازندگان فیلم اعلام کردند که با چند روز تأخیر، آن را در تاریخ ۲ اوت به روی پرده می‌برند; این فیلم در 54 کشور دیگر اکران شد و پیش بینی شده بود که حدود 125 میلیون دلار فروش داشته باشد و در نهایت نیز این عدد به 195 میلیون دلار رسید.

بودجه‌ ی ساخت این فیلم 200 میلیون دلار بوده است و 160 میلیون دلار نیز برای بازاریابی و تبلیغات هزینه شده است; کمپانی سازنده انتظار دارد فروش این فیلم به 600 میلیون دلار برسد تا سود داشته باشد.