شبی-ماه-کامل
ads-سریال-هیولا
ads-مطرب
  • Admin
  • 31 دسامبر 18
  • آلبوم
  • 23925 بازدید
  • هیچ نظر

البوم ایران من همایون شجریان منتشر شد. لینک دانلود آلبوم ایران من همایون شجریان رایگان قرار گرفت. برای شنیدن آلبوم ایران من دانلود رایگان mp3 و flac با رسانه دانلودرایگان همراه باشید.

دانلود آلبوم ایران من همایون شجریان رایگان با لینک مستقیم

🎶 آلبوم ایران من دانلود رایگان کیفیت 320 , 128 و flac 🎶

آواز: همایون شجریان 🥁 اهنگساز: سهراب پور ناظری

::: شامل یازده قطعه ماندگار :::

🎼🎼🎼

 آلبوم ایران من حاصل تلاش های شبانه روزی همایون شجریان و سهراب پورناظری است که هر کدام در بطن موسیقی اصیل ایرانی زاده شده و رشد کرده اند. فرزندان خلف موسیقی سنتی ایرانی که سعی دارند با ساختارشکنی، دریچه های تلفیقی نوینی را در فرم ساختاری موسیقی تجربی شان و موسیقی اصیل سنتی را به سبک و سیاقی متفاوت به گوش مخاطبین برسانند.

البوم ایران من در روزهای ابری ملتی پریشان، می تواند در پس صدای حزن آلود و صادقِ همایون شجریان مرهمی باشد بر شب های بی ستاره‌ی کهکشان پرباری که اکنون یک ستاره هم در آسمان بیکرانش ندارد. آلبوم ایران من همایون شجریان که با همکاری نوازندگان ایرانی و خارجی تنظیم شده است، با اشعاری از سعدی، فردوسی، پوریا سوری، اهورا ایمان و اسحاق انور تکمیل می شود.

قبل از هر سخنی می پردازم به ارائه ی آلبوم ایران من دانلود رایگان و همچنین دانلود قانونی.

 آلبوم ایران من دانلود رایگان :

به درخواست صاحب اثر حذف شد، لطفا از انتهای صفحه دانلود کنید.

برای دانلود ایران من flac به بخش آخر دانلود قانونی بروید.

در ادامه می توانید این آلبوم را به صورت تکی دانلود و یا بشنوید.

شنیدن و دانلود آلبوم ایران من همایون شجریان 320 و 128 به صورت تکی:

۱- مقدمه قلاب و آواز قلاب

قطعه ای اورتور که قسمتی از اشعار سعدی را در فرم موسیقی حماسی به تصویر می کشد.

قطعه‌ی فوق، ساختاری همچون ساختار فیلم کوتاه دارد که واقعه ای را در میانه به تصویر می کشد و از دو هجای کلمه ای پرقدرت برای بیان واقعه بهره می برد:

من می روم/ من می روم/ او می کشد قلاب را.

قلاب به موتیفی دیالکتیک در این قطعه و قطعه‌ی بعدی تبدیل می شود که هم ماهیت زندگی بخش دارد و هم ماهیت نابودی و همزمان مخاطب را دچار تعلیق می کند. مفهومی که با عشق و آزمون و خطاهایش مترادف می شود.

گاهی عشق با چهره‌ی مرگ روبرو می شود و به مفهوم زیبائی شناسانه‌ی هراس آوری مبدل می شود.

فرم ساختاری شعر برآمده از نوع کنش دیالوگ محور است که با هم نشینی و هماهنگی کامل موسیقی حماسی، ما بین پاساژهای تک خوانی همایون شجریان و دلنیا آرام رد و بدل می شود و قطعه را برای قرارگیری در فرم نمایشی طراحی شده آماده می کند.

۲- تصنیف قلاب

در این قطعه شعر زیبای سعدی به شکل روایتی کامل با همخوانی همسرایان اجرا می شود.

همسرایان همانند کارکردی که در تئاتر ایفا می کنند، نقش محرم راز را برای قهرمان اصلی ایفا می کنند و گوئی اندکی با وی همراه می شوند تا قهرمان لحظه ای از بر همدردیِ همسرایان به آرامش برسد و اندکی بیاساید. قطعه ای که روایت منسجمی از عشق و دلدادگی را در شب بیداری ها و تب زدگی و بی قراری ها توصیف می کند.

۳- آواز من کجا باران کجا

در قطعه‌ی من کجا باران کجا با موسیقی نو و تجربی سهراب پورناظری مواجهیم.

موسیقی راک- سنتی که با شعر پوریا سوری تلفیق می شود و قطعه ای عاشقانه را رقم می زند.

قطعه ای که به نظر می رسد بر پایه‌ی مصراع مشهور حافظ الا یا ایها الساقی سروده شده است.

۴- خوب شد

قطعه ای با شعر اهورا ایمان که همچون قطعات آهای خبردار و با من صنما تبدیل به خاطره ای جمعی می شود.

شعر بر اساس داستان عاشقانه‌ی زال و رودابه سروده شده است و فرم آوازی آن به آواز دشتی نزدیک است.

۵- اسفند

قطعه ای بی کلام که با آواز خوانی همراه است و با ساز نی آغاز می شود.

ساز نی شبیه ترین صدا به حنجره‌ی انسانی است و ریتمی آواز گونه دارد.

جنس نوای نی همواره تسکین دهنده‌ی دردها و جدائی های جمعی بوده است.

۶- نوروز خوانی

در این قطعه نیز سرما و سختی زمانه و روزگار، ناله ها و جدائی ها سپری می شود و به جوانه های سبز بهار می انجامد که قطعات بعدی نوروزخوانی و نوروز را در قطعاتی پرشور و حماسی بسترسازی می کند. ساز نی به همراه دیوان، سرنا و بربط، مایه های موسیقی کردی را با خود یدک می کشد که یادآور تاریخ دردناک و نسل کشی این خطه از ایران زمین است.

۷- نوروز

۸- ابر بهار

تصنیفی که روی شعر خواجه شمس الدین محمد است و از بد عهدی ایام و جفای دوست و دشمن می گوید و به فلسفه‌ی زیستن در حال می رسد. دل نگرانی های عاشقانه را باز می کند و در نهایت به نجات دهنده‌ی آشنائی می رسد که خسرو شیرین است.

۹- کمانچه، مقدمه و آواز مرگ اسفندیار

۱۰- مرگ اسفندیار

در این قطعه‌ی کوتاه با یکی از تراژیک ترین داستان های شاهنامه مواجهیم که رگ و ریشه هائی در اسطوره نیز دارد و بحث فرزند کشی به شکلی غیر مستقیم را یدک می کشد

۱۱- ایران من

قطعه ای پرشور و حماسی که بعد از قطعه‌ی غم انگیز مرگ رستم به درستی می تواند امیدهای از دست رفته را احیا کند و مخاطب را با مفهوم عمیقی چون ایران درگیر کند. قطعه‌ی ایران من که در دستگاه نوا تنظیم شده است در نگرش عرفانی به معنای ستایش شور هستی و انسان است. نماینده‌ی فقر و فناست و به مثابه‌ی شب روشنی است که تولدی دوباره را نوید می دهد.

این اختتامیه است که آواز از دستگاه نوا خارج می شود و به شور می پیوندد.

شعر خاطره انگیز مرغ سحر از ملک الشعرای بهار در ساختاری منحصر بفرد و تجربی به آن متصل می شود و تکنیک فاصله گذاری همان گونه که در تئاتر اپیک (حماسی) برشت رخ می دهد، اینجا نیز اتفاق می افتد تا هم یادمان بیاورد آگاهانه در حال شنیدن یک تصنیف هستیم و هم به یک خاطره‌ی جمعی نوستالژیک پیوندمان دهد و هم از بر مفهوم عمیق آن روح زمانه ای را که در آن زیست می کنیم یادآوری کند.

… دانلود آلبوم ایران من قانونی

لطفا البوم ایران من را برای حمایت از همایون شجریان به صورت قانونی دانلود کنید.

خرید و دانلود آلبوم ایران من همایون شجریان با امکان دسترسی به کیفیت خارق العاده flac تنها با پرداخت ۱۲هزار تومان:

دانلود قانونی البوم ایران من همایون شجریان

تفسیر البوم ایران من

در باره ی آلبوم ایران من باید گفت، تعدادی از قطعات این آلبوم در کنسرت اپرای سی بر پایه‌ی داستان های شاهنامه که منحصراً بر داستان عاشقانه‌ی زال و رودابه، رستم و اسفندیار و مرگ اسفندیار متمرکز می شود، اجرا شده است که شکل نوینی از اجرای این قطعات را با اجراهای پرفورمنس اپرا همراه می کند که پیش تر قالب ساختاری این فرم نمایشی را در کارهای پری صابری شاهد بوده ایم.

موفقیت چشمگیر این اجرا که در مجموعه‌ی کاخ سعدآباد روی صحنه رفت، حکایت از پذیرش فرم ساختار موسیقایی نوین همایون شجریان و سهراب پورناظری و طراحی و اجرای علی اصغر دشتی دارد که این فرم نمایشی را به بستری فرهنگ ساز برای تبیین و ترویج فرهنگ ۲۵۰۰ ساله‌ی ایرانی تبدیل می کند که هر ذائقه ای را با هر تفکر و دیدگاهی با خود همراه کرده است. در تحلیل آلبوم ایران من ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اجراهای خیابانی در مناطق مختلف تهران و ایران با بهای رایگان برای اقشار کم توان در وانفسای جامعه‌ی کنونی از برنامه های آتی و سازنده‌ی همایون شجریان و تیمش است.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *